Dornova metoda

Dornova metoda je jemná manuální technika, která ošetřuje opěrný aparát a reguluje chybná postavení kostí a kloubů v těle. Tato terapie se provádí při pohybu ošetřovaného. Pohybem se zapojí do činnosti svalový aparát. Svaly za pohybu nevytvářejí ochranu, ale aktivně spolupracují. Sval se upíná prostřednictvím šlachy na kost nebo z ní odstupuje. Při práci svalů je zapojena do pohybu i celá kosterní soustava. Aktivní pohyb umožní terapeutovi přirozenou manipulaci s tělem ošetřovaného. Jemným tlakem prstů či dlaně působí na kosti a klouby. Navrací a usazuje je do správné polohy.

Dornova metoda nepůsobí pouze na klouby. Doteky terapeuta zároveň ošetřují okolní tkáně. Po nápravě kostního podkladu dochází ke zlepšení funkce celého těla, což se projeví ve svalech, pojivových tkáních, podkoží
a kůži, ale i ve funkci všech orgánů. Dochází k obnově proudění energií i na buněčné úrovni, buňky jsou zásobeny kyslíkem a živinami. To zlepšuje funkci látkové výměny a zrychluje regeneraci tkání i nervových drah.

Dornova metoda pro psy dokáže řešit nesprávné postavení kostí v kloubním pouzdru, rotace a propady obratlů, posuny křížové kosti a pánve, blokády krční páteře a týlní kosti, ztuhlost psího těla a další kombinované problémy psího kosterního aparátu. Pomocí Dornovy metoda je celostně ošetřena psí páteř, klouby a měkké tkáně a jsou usazeny všechny složky kosterní soustavy do správné fyziologické polohy.

Nejvhodnější a nejúčinnější je Dornova metoda prováděná vrámci:

  • prevence ( při sportovním, pracovním zatížení..)
  • rehabilitace (po operacích, úrazech, štěňata po těžkých porodech.. )
  • při chronických problémech a ve stáří

V níže uvedeném odkazu naleznete doporučené terapeuty pro cvičení Dornovy metody
https://dornovametoda-zvirata.cz/doporuceni-terapeute/

 

Zdroj : http://dornovametoda-zvirata.cz/